İşternet Aydın Bilek

işternet
işternet

İşternet, Kripto para birimlerinin ekonomisi söz konusu olduğunda, İşternet birçok konu tartışmalara neden oldu. Yüksek düzeyde, kripto evangelistleri, işternet.com domino tekniği adresi kriptoların aslında ekonomi için faydalı olduğunu savunuyorlar. Öte yandan merkez bankaları, çevreciler ve diğer eleştirmenler kriptoların ekonomiyi olumsuz etkilediğini iddia ediyor. Açıkçası, işternet ekşi bu tartışmayı çözmek zor. Bununla birlikte, isternet her iki tarafın argümanlarını anlamak açısından en tartışmalı konulara bakacağız.

İşternet Bitcoin’in değerli olduğunu nasıl anlarız? Ve Ethereum’un Ripple’dan daha değerli olduğunu nereden biliyoruz? Yatırımcıların kripto para birimleri gibi finansal varlıkların değerini tahmin etmek için kullandıkları birkaç ekonomik gösterge var.

İşternet Hangi kriptoyu seçeceğinize karar verirken, madalyonun fiyatı büyük olasılıkla sizi ilk vuracak şeydir. “Bitcoin pahalıdır; Bunun yerine Ether satın alın.” Ama gerçekte, forex ve kriptolar bir madeni paranın fiyatı, değeri hakkında pek bir şey söylemez çünkü fiyatlar görecelidir. Şu örneği alın: 100 dolarınız varsa ve hepsini Bitcoin satın almak için harcarsanız, Bitcoin’leri sattığınızda aşağı yukarı aynı tutarı alırsınız. 100 dolarınızı Ripple, Binance Coin, Tron veya başka herhangi bir şeyde kullanırsanız tam olarak bu olur. Gördüğünüz gibi, bir madeni paranın fiyatı sadece bir sayıdır. Temel para birimine karşı oynaklığına bakmanız daha iyi olur.

İşternet Güvenilir Mi ve Güvenli mi ?

Piyasa değeri: Piyasa değeri, İşternet dolaşımdaki toplam jeton sayısı ile çarpılan bir kripto paranın değeridir. Piyasa değerinin bir madeni paranın fiyatından daha önemli olduğu iddia ediliyor. Bunun nedeni, daha yüksek bir piyasa değeri, o ekosistemdeki toplam değerin yüksek olduğu anlamına gelir ve bu, genellikle daha az risk teşkil ettiği şeklinde yorumlanır. Bunu Euro’ya karşı ABD Doları ile karşılaştırabilirsiniz – Euro fiyatta onu geçse de dolaşımda daha fazla dolar var. Bu düşünce için yiyecek.

İşlem hacmi, İşternet belirli bir borsada 24 saatlik bir süre içinde el değiştiren coin sayısıdır. Her işlem, bir satıcının cüzdanından alıcının cüzdanına para taşımasını içerir. Her başarılı işlem kaydedilir ve o borsadaki toplam hacme katkıda bulunur. Hacim, temel piyasanın gücünün iyi bir göstergesidir. Yüksek hacimler ve artan fiyatlar gözlemlerseniz, değeri artacağından madeni parayı satın almak için iyi bir zaman olabilir. Tersine, yüksek hacimler ve düşen fiyatlar gözlemlerseniz, insanlar muhtemelen coinlerini çöpe atıyor ve kısa vadede para birimi değer kaybedecek.

işternet
işternet

Aylık Bilen Şikayet

İyi soru. İşternet Kriptoların nasıl değerli hale geldiğini anlamak, ekonomiyi nasıl etkileyebileceklerini ve bu etkinin olumlu olup olmayacağını belirlemede çok önemlidir. Kripto para birimlerinin değerlerini nasıl elde ettiğine dair birkaç açıklama var. Aşağıdakiler en makul olanlardan bazılarıdır.

  • #1. Topluluk katılımı ne kadar büyük olursa, kripto o kadar değerli olur. Bazı istisnalar olsa da, bu büyük ölçüde doğrudur. Örneğin, Bitcoin en geniş kullanıcı topluluğuna sahiptir ve en değerli olanıdır (piyasa değeri açısından).
  • #2. Fayda teorisi: Bu argüman, herhangi bir yararlı işlevi gerçekleştirmek için bir para birimini kullanabiliyorsanız, İşternet o zaman para biriminin değerli olduğunu söyler. Bir araştırmaya göre, bu tartışmalı çünkü bilinen kriptoların yaklaşık yarısının anlamlı bir kullanımı yok. Bu nedenle kripto eleştirmenleri, kripto para birimlerinin yoktan var eden değer yarattığını savundular.
  • #3. Algı: Bir kripto para biriminin değeri, insanların onun hakkında ne düşündüğü ile yakından bağlantılıdır. Algı aynı zamanda spekülasyonun köküdür. Örneğin, Bitcoin’in fiyatı son iki yarılanma sırasında yükseldi çünkü spekülatörler para biriminin daha kıt ve dolayısıyla daha değerli hale geldiğine dair genel bir hisse sahipti.

İşternet Şikayetvar Konusu

Kripto para birimleri, İşternet bölünebilirlik, kıtlık, aktarılabilirlik, değiştirilebilirlik ve dayanıklılık gibi para özelliklerine sahiptir. Paranın değerini önce nereden aldığını açıklamalıydık. Ama bu konu bu konunun kapsamı dışındadır.

Çifte Harcama Olgusu

İşternet Değer yaratıldığında ancak aynı süreçte harcandığında çift harcama meydana gelir. Kripto para birimleri, öncelikle aşağıdaki şekillerde çift harcama sergiler:

  • Pahalı madencilik: Çoğu kripto (bunlar iş kanıtına dayananlardır) madencilik yoluyla üretilir. Bu süreçte, işlemleri doğrulamak için karmaşık hesaplamalar yapmak için pahalı ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanın yüksek güç tüketimi oranları da çevreciler arasında pek iyi gitmedi. Sonuç olarak, kripto para birimlerini işletmek başlı başına maliyetli bir meseledir ve bu da şu soruyu akla getirir: kriptolar gerçekten ekonomik mi?
  • Gecikmeli ödeme: Kripto para birimlerinin çoğu anında ödeme sunmaz. Örneğin Bitcoin’in alıcının cüzdanına yansıması ortalama 10 dakika sürer. Ekonomi bize zamanın para olduğunu öğretiyor. Sermaye piyasalarını takip ediyorsanız, anlık bir borsa kapanışının ne kadar maliyetli olabileceğini duymuşsunuzdur. Dolayısıyla gecikmeli ödemelerde harcanan zamanın ekonomik bir kayıp olup olmadığını sorgulamakta haklıyız.
İşternet Telegram Grupları

Oynaklık, İşternet kripto para birimlerinin temel özelliklerinden biridir. Ancak bu sadece kriptoya özgü değil – geleneksel sermaye piyasaları da aynı fenomeni yaşıyor. Oynaklığın temel nedeni korkudur – bir varlığın aniden değerini kaybedebileceği korkusu. Peki, bu korkunun sebebine bakalım.

  • Kötü haber – Bir kripto para birimiyle ilgili olumsuz haberler, para birimi sahipleri arasında her zaman bir korkuya neden olur.
  • Güvenlik ihlalleri – Bir borsa tehlikeye girdiğinde, yatırımcılar çalınabileceklerinden korkarak paralarını elden çıkarmak için acele etme eğilimindedir. Çoğu kişi satıyor, ancak çok azı satın almaya istekli olduğundan, bu genellikle fiyatlarda ani bir düşüşle sonuçlanır.
  • Kriptoların geleceğiyle ilgili belirsizlik – Arada bir, kripto yatırımcıları kendilerine kripto para birimlerinin herhangi bir gerçek değeri olup olmadığını soruyorlar. Cevabın hayır olduğunu anlayınca korku başlar.
  • Büyük para sahiplerinden kaynaklanan riskler – Çoğu kripto için, onları ilk günlerde satın alanlar büyük miktarda varlığı elinde tutar. Bu insanların bir gün madeni paralarıyla piyasayı sular altında bırakabilecekleri korkusu her zaman devam ediyor.

İşternet İlginç bir şekilde, yatırımcıların korkuyu ölçmek için kullandıkları bir araç var (volatiliteyi okuyun). Korku Göstergesi veya Korku İndeksi olarak da bilinen Volatilite İndeksi (VIX), bir varlığın ne kadar değişken olduğunu tahmin etmek için kullanılır. VIX, S&P 500 Endeksi için icat edildi, ancak kripto para birimleri ile kullanım için uyarlandı.

İşternet Yorum ve Yorumları

Kriptoların ekonomi için iyi mi yoksa kötü mü olduğu konusundaki saçmalıklara rağmen, İşternet ekonomileri kesinlikle aşağıdaki şekillerde olumlu yönde etkilediler:

İşternet Kripto para birimleri kendileri için bütün bir endüstri yarattı. Birçok insan kripto ticareti yaparak zengin oldu. Benzer şekilde, kriptonun varlığı sayesinde birçok insan borsalar, danışmanlık firmaları vb.

Yetersiz bankaların şimdi daha iyi finansal fırsatları var.

İşlem maliyetlerinin azaltılması, insanların paralarıyla daha fazlasını yapabilecekleri anlamına gelir.

Küresel ortaklarla ticaret yapmakta zorluk çekenler gibi girişimciler için daha fazla fırsat açtı.

Son düşünceler

İşternet Kripto para birimlerinin ilginç ancak tartışmalı ekonomik ilkeleri vardır. Bazıları ekonomik olarak verimsiz olduklarına inanıyor ve bir de yeni işternet ekonomik fırsatlar yarattıklarına inananlar var. Her iki taraf da bir ölçüde haklı. Ancak, yalnızca kripto para birimlerine atfedilebilecek bariz ekonomik fırsatlara göz yummak büyük haksızlık olur.